Skip to main content
MECZPOLSKI CUKIER KLUCZEVIA STARGARDSENIORZY

Kolejna wygrana Kluczevii na własnym boisku!

By 26 września 2022No Comments

Skuteczność bez zmian! Mając w pamięci poprzednią kolejkę i powrót z Koszalina bez punktów dzisiaj nasz zespół przed własną publicznością chciał solidnie się zrehabilitować.

Początek spotkania pokazał, że dobrze zorganizowana drużyna przyjezdnych dzisiaj postawi trudne warunki. W ataku pozycyjnym dominowaliśmy nad przeciwnikiem co przekładało się na sytuacje bramkowe. Niestety jak to mamy ostatnio w zwyczaju te sytuacje nie przekładały się na zdobycie bramki.

Dobrze w bramce spisywał się młodzieżowiec z Gavii. Kilkukrotnie ratując swój zespół od utraty gola. My dołożyliśmy swoje bo w stuprocentowych sytuacjach zachowywaliśmy się fatalnie. Ostatnia minuta pierwszej połowy przyniosła przełom. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Kacper Dudek zostaje pociągnięty za koszulkę i mamy rzut karny oraz czerwoną kartkę dla przyjezdnych. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Michał Magnuski.

Do szatni schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie goście w dziesięciu dalej wychodziło obronną ręką z opresji. Świetnie znów radził sobie ich bramkarz a my kontynuowaliśmy swoją bezradność w dogodnych sytuacjach. Dopiero Grzegorz Magnuski w dwójkowej akcji z Piotrem Surmą pewnym strzałem z okolic szesnastego metra pakuje piłkę w górny róg bramki i mamy 2:0. Obraz gry do końca nie ulega zmianie.

Kolejne zmarnowane sytuacje i nieliczne wyjścia przyjezdnych z mniej lub bardziej groźnymi kontrami, które zatrzymywane są przez naszych defensorów lub ostatecznie przez dobrze dysponowanego dzisiaj Rafała Mazurka. Po końcowym gwizdku jak mamy to w tradycji zawodnicy i kibicie wspólnymi oklaskami podziękowali sobie za dzisiejszy mecz. Wynik cieszy, gra też wyglądało dobrze ale skuteczność do poprawy!