Skip to main content
MECZPOLSKI CUKIER KLUCZEVIA STARGARDSENIORZY

Remis Kluczevii z Wieżą w Postominie

By 28 sierpnia 202229 sierpnia, 2022No Comments

Cenny punkt na trudnym terenie w Postominie. Rozpędzony zespół Polskiego Cukru Kluczevii Stargard już w 4 kolejce łapie zadyszkę. Mecz rozpoczęli lepiej gospodarze.

Pierwsze minuty przekładają się w groźniejsze sytuacje z ich strony. Dość zdecydowani w swoich poczynaniach zdobywają większość długich piłek. My jakby ospale wchodzimy z minuty na minute lepiej w mecz. Zaczynamy sobie stwarzać sytuacje przede wszystkim bocznymi sektorami boiska ale dobrze zapowiadające się akcje nie przynoszą upragnionej bramki.

Dwa bardzo groźne rzutu wolne z okolic pola karnego broni bramkarz gospodarzy. Gdy już przysłowiowo „bramka wisi w powietrzu” Wieża Postomino zdobywa gola po rzucie rożnym. Popełniamy błąd w kryciu i z 5 metra gospodarze pakują piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy, pomimo kilku dobrych okazji z naszej strony wynik nie ulega zmianie. Warto odnotować, że Wieża stwarza sobie najgroźniejsze sytuacje właśnie po rzutach różnych. Po przerwie zdeterminowani staramy się jak najszybciej odrobić straty. Znowu optycznie przejmujemy inicjatywę. Mamy kilka niezłych dośrodkowań i strzałów ale albo są niecelne albo padają łupem bramkarza gospodarzy.

Dopiero w 63 minucie pięknie uderzenie Michała Magnuskiego z rzutu wolnego i piłka ląduje w górny róg bramki. Mamy 1:1 i wygląda na to, że rozpędzeni za chwile będziemy zdobywać kolejne bramki. Nic bardziej mylnego. Dziesięć minut późnej popełniamy juniorski błąd. Przy wyprowadzeniu piłki faulujemy napastnika Wieży i mamy rzut karny pewnie wykonany przez zawodnika gospodarzy. Po tej bramce rzucamy wszystko na jedną szalę.

Do ostatniej minut gonimy wynik i udaje się to dopiero w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym bramkę z najbliższej odległości pakuję Patryk Bil i mecz kończy się remisem 2:2. Już w środę okazja do rehabilitacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz z Dębem Dębno.