Skip to main content
POLSKI CUKIER KLUCZEVIA STARGARDWYWIAD

Szybka piłka z Aleksandrem Sobczakiem

Jak do tej pory w naszym cyklu gościliśmy tylko zawodników z pola dlatego tym razem do Szybkiej piłki trafia jeden z bramkarzy. Jako pierwszego gościmy Aleksandra Sobczaka

SP: Cześć Olek. Na wstępie proszę Cię o kilka zdań na swój temat. Tak żebyś przedstawił się bliżej naszym kibicom z tej sportowej strony?
AS: Cześć jestem zawodnikiem Kluczevii Stargard od tej rundy wiosennej, jednak nie jest to mój pierwszy kontakt z 4 Ligą. Wcześniej występowałem w barwach Hutnika Szczecin jak i Chemika Police.
SP: Nie mogłem powstrzymać się nad zadaniem tego pytania. Olek wybrałeś pozycje bramkarza bo byłeś za słaby na bycie przykładowo napastnikiem czy od zawsze wiedziałeś, że będziesz goalkeeperem?
AS: Myśle że ten wybór miałem zapisany w genach ponieważ mój Dziadek również stał pomiędzy słupkami w takich zespołach jak np. Stoczniowiec Barlinek, który na tamten moment był osadzony na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Od młodego czułem ze to rola, w której spisuje się najlepiej.
SP: Jesteś jeszcze stosunkowy młodym zawodnikiem a już na pewno młodym bramkarzem i z tego co wiem w Klubie liczą na Twój rozwój. Jak ocenisz te pierwsze pół roku przy Niemcewicza?
AS: W zespole jest wiele aspektów, które pomagają mi stać się lepszym. Od profesjonalnego podejścia sztabu do treningów, jak i świetniej atmosfery w szatni. Po tym okresie czasu jestem szczęśliwy, że dołączyłem w szeregi Kluczevii.
SP: Wydaję mi się, że masz okazje na codzień rywalizować i podpatrywać bramkarza niezwykle doświadczonego, od którego można wiele się nauczyć? Dlatego chętnie poznam Twoją opinie na temat rywalizacji z Markiem Ufnalem?
AS: Marek to przede wszystkim świetny facet który zaraża ambicja do tego sportu wszystkich w okół. Jest dla mnie wzorem do naśladowania i z chęcią chłonę od niego wiedzę, na treningu dopytuje się i wymieniam spostrzeżenia na temat naszych interwencji, jego doświadczenie jest na pewno pomocne.
SP: Przed nami środowe spotkanie z Chemikiem Police drużyną, w której miałeś okazje występować dlatego tradycyjne proszę o kilka słów na temat tego pojedynku?
AS: Chemik w tej rundzie został wzmocniony o kilka nazwisk i napewno nie będzie to mecz należących to łatwych. W Policach występuje dużo młodzieżowców którzy zostawią serducho na boisku. Zwłaszcza ze wiem jak fizycznie i motorycznie przygotowywali się na ta rundę w zimę.
SP: Na koniec ostatnie pytanie. Czy Aleksander Sobczak jest gotowy na bycie nr 1 w bramce Polskiego Cukru Kluczevii Stargard?
AS: Pracuje ciężko i na pewno wykorzystam swój moment.
SP: Dziękuje za rozmowę. Wracajcie w środę z kompletem punktów. Powodzenia.
AS: Dzięki również!