Skip to main content
POLSKI CUKIER KLUCZEVIA STARGARDWYWIAD

Szybka Piłka z Patrykiem Bilem

SP: Cześć Patryk. Zaczniemy standardowo. Proszę Cię o kilka słów, kolokwialnie mówiąc o piłkarskim sobie?

Patryk: Cześć. Witam wszystkich sympatyków Kluczevii. Swoją przygodę z piłką zacząłem w rodzinnej miejscowości czyli Przelewicach. Następnie trafiłem do Pogoni Barlinek gdzie miałem możliwość sprawdzenia się na boiskach trzecioligowych. Kontynuacją gry na tym poziomie rozgrywkowym były kluby Stilonu Gorzów i Świtu Szczecin. Aktualnie od ostatniego sezonu jestem zawodnikiem IV ligowej Kluczevii Stargard.

SP: Możesz nam zdradzić trochę tajemnic transferowych i po krótce opowiedzieć jak to się stało, że trafiłeś do Polskiego Cukru Kluczevii Stargard?

Patryk: Do Kluczevii trafiłem przed bieżącym sezonem. Po 6 letnim pobycie w Świcie postanowiłem skoncentrować się na sprawach zawodowych jako funkcjonariusz Straży Pożarnej w Stargardzie. Chcąc kontynuować przygodę piłkarska postanowiłem związać się z Kluczevią łącząc życie zawodowe z zainteresowaniem.

SP: Wcześniej przez kilka sezonów reprezentowałeś 3-ligowy Świt Szczecin. Jak oceniasz przeskok pomiędzy 3 a 4 ligą? Przede wszystkim chodzi mi o aspekty sportowe, organizacyjne i kibicowskie?

Patryk: Tak, zgadza się. Jak wcześniej wspomniałem ostatnie 6 lat spędziłem przy Stołczyńskiej 100. Jeżeli chodzi o poziom sportowy jestem mile zaskoczony. Uważam, że czołowe drużyny bez problemu poradziłyby sobie na szczeblu rozgrywek trzecioligowych. Organizacyjnie i kibicowsko jak pokazały nasze ostanie spotkania jesteśmy gotowi aby spełnić swój upragniony cel czyli awans do 3 ligi.

SP: Ostatnio przedłużyłeś umowę na przyszły sezon z nasza drużyną widać, że przy Niemcewicza dobrze się czujesz?

Patryk: Atmosfera w zespole jest naprawdę świetna. Koledzy z drużyny zaangażowaniem na treningu i wolą walki na meczach pokazują, że chcemy wygrywać każdy kolejny mecz. To głównie te czynniki spowodowały, że świetnie się tu czuję i postanowiłem przedłużyć umowę z klubem przy Niemcewicza.

SP: Kończąc zostało nam jeszcze jedno pytanie. W sobotę mecz wagi ciężkiej. Arcyważny pojedynek z Bałtykiem Koszalin. Proszę Cię o kilka zdań na temat tego meczu?

Patryk: Jesteśmy świadomi, że ostatnio zrobiliśmy duży krok w przód by być w grze o awans. Bałtyk to bardzo dobra drużyna więc zapowiada się interesujące widowisko. Wszystko jest w naszych nogach i głowach aby w sobotę oddalić się od naszych rywali z Koszalina.

SP: Dziękuje za rozmowę i widzimy się w sobotę. Powodzenia.

Patryk: Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich sympatyków Kluczevii Stargard.